Opleiding Familieopstellingen
Het is belangrijk dat de begeleider de innerlijke bereidheid heeft om naar zichzelf te kijken. Door de aard van het opstellingswerk lijkt het er op dat een opstelling niet dieper kan gaan dan dat de begeleider kan of durft te gaan.
Wanneer een begeleider bijvoorbeeld moeite heeft met de dood of een oordeel heeft over zaken rondom incest, zullen opstellingen waar deze thema’s in voorkomen zich niet zo snel op een diep niveau ontvouwen.
Hoe meer inzicht je krijgt in je eigen levensprocessen en hoe meer je in staat bent om alles te omarmen, zonder daarbij je eigen grenzen uit het oog te verliezen, des te beter zul je in staat zijn om je op een goede manier met het opstellingswerk bezig te houden.
Dit komt eigenlijk automatisch voort uit punt 1.
Van de deelnemers wordt verwacht dat ze eigen thema’s inbrengen waarmee in de opleiding gewerkt kan worden. Dat verschaft de mogelijkheid om praktijkgericht te leren en te ervaren, en tegelijkertijd kan het meer inzicht en beweging geven in de eigen levensprocessen.
In die zin betekent voor ons dat opsteller zijn niet alleen een beroep is, maar meer een levensvisie en levenswijze. Dat heeft als consequentie dat een opsteller het eigen leven als een voortdurend groeiproces ziet waarbij de wereld als spiegel fungeert en de blik zich regelmatig naar binnen richt.
De pijnlijkste processen kunnen de mooiste wegen naar bewustwording zijn.
Een ander belangrijk onderdeel binnen de opleiding is het werken met gastcliënten. Al vrij snel gaan we, naast het werken met eigen thema's, werken met mensen van buitenaf. Hierdoor ervaar je nog meer wat het is om met echte cliënten te werken. Er wordt van je verwacht dat je zelf gastcliënten zoekt, vindt en aandraagt.
Voor meer informatie zie ook: Gastcliënten
Als je interesse hebt in een opleiding Familieopstellen, is het waarschijnlijk dat je al één of meerdere workshops hierin hebt gevolgd. Ook tijdens de opleiding raden we aan om veel bij opstellingen aanwezig te zijn en bij verschillende opstellers ervaringen op te doen.
We bieden daarom de mogelijkheid om binnen ons opleidingsinstituut bij de 1-daagse workshops Familieopstellingen 3 keer gratis aanwezig te kunnen zijn als representant. Van deze regeling kun je gebruik maken vanaf het moment dat de opleiding start tot en met het laatste blok.
Voor meer informatie zie ook: Ervaring opdoen
"Door dit werk worden wij gedwongen innerlijk te groeien. Daarmee wordt duidelijk dat het hier niet meer alleen maar gaat om heling of het oplossen van problemen. Uiteindelijk gaat het over de volheid van het leven zelf."
Bert Hellinger